Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące OptiFibre®

Co dzieje się w moim ciele, gdy biorę OptiFibre®? Ile czasu muszę czekać na pierwsze efekty?

Częściowo zhydrolizowana guma guar (PHGG), czyli jedyny i główny składnik OptiFibre® ma 2 klinicznie potwierdzone* efekty działania:

  1. Krótkotrwałe działanie przeczyszczające powodujące zmiękczenie stolca i zwiększenie jego częstotliwości. Efekty te zazwyczaj są odczuwalne od 48 do 72 godzin po spożyciu (w zależności od indywidualnej wrażliwości).

  2. Długoterminowy efekt polegający na przywróceniu równowagi mikrobiomu jelitowego u osób cierpiących na zaparcia. PHGG w OptiFibre® dzięki swojemu prebiotycznemu działaniu, zwiększa ilość bakterii Lactobacillus i Bifidobacterium.


PHGG działa więc naturalnie, fizjologicznie.

OptiFibre należy stosować pod kontrolą lekarza. Poinformuj swojego lekarza o pierwszych oznakach dyskomfortu związanego z zaparciami.

*Takahashi et al. J. Nutr. Sci. Vitaminol. 1994; 40: 256. 2. Okubo et al. Biosci. Biotech. Biochem. 1994; 58: 366. 3. Carlson et al. Anaerobe. 2016; 42: 62. *PHGG: Częściowo zhydrolizowana guma guar.

Ile czasu potrzeba na przywrócenie równowagi mikrobioty jelitowej?

OptiFibre® należy przyjmować przez co najmniej 14 dni, aby przywrócić równowagę mikrobioty jelitowej. Ponieważ OptiFibre® jest produktem pochodzenia roślinnego, może być stosowany przez dłuższy czas, jeśli jest to wymagane i zalecane przez lekarza.

Czy mogę użyć innego środka przeczyszczającego w tym samym czasie?

Ponieważ OptiFibre® jest błonnikiem prebiotycznym w 100% pochodzenia roślinnego, może być stosowany krótko- lub długoterminowo jako alternatywa lub uzupełnienie dla innych środków przeczyszczających. Stosuj go jednak pod kontrolą lekarza i w razie potrzeby zasięgnij porady farmaceuty.

Czy OptiFibre® ma jakieś działania niepożądane?

OptiFibre®, który zawiera częściowo zhydrolizowaną gumę guar musi być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza, dzięki czemu ryzyko działań niepożądanych w postaci możliwych wzdęć jest nieznaczne. Jeśli wystąpią wzdęcia, należy zmniejszyć dawkę, a następnie ponownie stopniowo ją zwiększać. Produkt powinien być stosowany pod kontrolą lekarza.


OptiFibre® jest błonnikiem prebiotycznym w 100% pochodzenia roślinnego, może być więc stosowany krótko- lub długoterminowo. OptiFibre® nie wpływa na wchłanianie innych składników odżywczych i leków. Zalecana dawka może się różnić w zależności od indywidualnej wrażliwości.

Czy OptiFibre® przyczynia się do powstawania gazów lub powiększonego żołądka?

OptiFibre® może czasami prowadzić do wzdęć u osób wrażliwych.


Aby uniknąć ryzyka wzdęcia, należy uważnie przestrzegać zaleceń dotyczących stosowania i stopniowo zwiększać dawkę (w razie potrzeby) o 1 dodatkową dawkę co 3 dni. Stosowaną dawkę należy rozłożyć na cały dzień. W przypadku wystąpienia wzdęcia należy zmniejszyć dawkę przed jej ponownym stopniowym zwiększeniem.

Czy OptiFibre® działa jak prebiotyk?

OptiFibre® zawiera PHGG: prebiotyczny błonnik, który wpływa korzystnie na równowagę mikrobioty jelitowej. Pobudza aktywność jelita grubego i zwiększa ilość Bifidobacterium i Lactobacillus w jelicie grubym.

Czy mój pasaż trawienny pozostanie regularny, gdy przestanę przyjmować OptiFibre®?

OptiFibre® powinien stanowić uzupełnienie zbilansowanej diety zawierającej odpowiednią ilość błonnika. Błonnik znajduje się w produktach zbożowych pełnoziarnistych (np. brązowy ryż, pełnoziarnisty makaron i pieczywo, grube kasze itp.) oraz w owocach i warzywach.


OptiFibre® nie jest substytutem odpowiednio zbilansowanej diety, dlatego też nie jest w stanie samodzielnie zagwarantować długotrwałego, normalnego przebiegu trawienia.


Stosować pod kontrolą lekarza. Przed zakupem poproś o radę farmaceutę.

Skontaktuj się z nami

Telefonicznie

801-333-000