Kluseczki leniwe z sosem o smaku waniliowym
6-8 porcje
40 minut
Łatwy
Mąka pszenna - ¾ szkl.
Jajka - 2 szt.
Twaróg półtłusty mielony – 500 g
Resource® Junior proszek - 10 miarek
Szczypta soli
Resource® Junior w płynie o smaku waniliowym – 1 opakowanie
Budyń waniliowy lub śmietankowy – 1 łyżeczka
Świeże owoce
Wartość odżywcza na porcję
(1/8 dania, dane przybliżone):
Wartość energetyczna
253,0 kcal
Tłuszcz
7,73 g
Węglowodany
29,4 g
Błonnik pokarmowy
2,1 g
Białko
17,1 g
Żelazo
1,4 mg
Wapń
144,1 mg
W misce wymieszaj mąkę z jajkami, twarogiem i proszkiem Resource® Junior. Całość wyrabiamy do uzyskania jednolitej masy (może być lekko klejąca).
Ciasto wykładamy na oprószony mąką blat lub stolnicę. Ciasto także oprószamy mąką i delikatnie formujemy z niego wałek, który kroimy nożem na pojedyncze kluseczki.
Kluseczki leniwe gotujemy w osolonym wrzątku, na średniej mocy przez ok. 5-7 min.
Resource® Junior w płynie przelewamy do rondelka i gotujemy.
Budyń mieszamy z odrobiną zimnej wody i dodajemy do rondelka, stale mieszając. Kiedy zgęstnieje zestawiamy z kuchenki i polewamy gotowe kluseczki.
Kluseczki leniwe podajemy polane sosem z ulubionymi owocami.
Smacznego!
Wypróbuj inne przepisy z wykorzystaniem produktu Resource® Junior
Resource® Junior: Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Stosować pod kontrolą lekarza.
Do postępowania dietetycznego u dzieci powyżej 1. roku życia w stanach niedożywienia bądź w przypadku ryzyka niedożywienia.
Resource® Junior to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, która występuje w dwóch formach – w płynie i proszku. Spożywanie Resource® Junior zgodnie z instrukcją zamieszczoną na etykiecie powinno stanowić główny sposób podawania produktów. Jednakże wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, proponujemy Państwu przepisy z wykorzystaniem obu wariantów (proszku i płynu) Resorce® Junior. Taka forma podawania powinna być traktowana wyłącznie jako urozmaicenie i uzupełnienie podstawowego sposobu podawania produktów. Podczas dodawania produktów Resource® Junior do dań i przekąsek, zwłaszcza tych poddawanych obróbce termicznej, może dojść do częściowej utraty wybranych składników odżywczych i utracenia właściwości probiotycznych. Warto jednak pamiętać, że takie zmiany zachodzą we wszystkich produktach spożywczych poddawanych obróbce termicznej i są niezależne od producenta.